Elektriküte

Koduinfo blogis ilmunud postitused

Elektriküte

PostitusPostitas Service » 18 Jaan 2016 17:01

Erinevalt teistest kütteliikidest on elektriküte kõige lihtsamini käivitatav - ei vaja katlaruumi, ei vaja korstend, küttekehad (radiaatorid) on üldiselt odavamad kui teistel kütteliikidel, paigaldus on jällegi lihtsam ja odavam ning hooldus on minimaalne. El. küte ei vaja ka eraldi projekti kuna maja el. projekti tegemisel ei kaasne lisakulusi kui vajatekse el. kütet. Seega ainuke millega tuleks arvestada on lisaamprite ostmine el. liitumisel ja veidi suurema el. pistiku arvuga. Amprivajadust tuleks arvestada vastavalt majale. El radiaatorite kasuks tuleb ka see, et neid saab paigaldada iseseisvalt - ainuke ühendus on pistikupesa ja reguleerimine otse radikal. Elektrikütteradikate amortisatsiooniga tuleks muidugi ka arvestada kuid nende maksumus pole väga suur ning vahetust saab teha iseseisvalt.

Teine võimalus el. kütte puhul oleks kasudada el.katelt koos vesipõrandaküttega. Sellise katla lahendus on ka suhteliselt lihtne, kuna ei vaja eraldi katlaruumi ja korstent, kogu maja temperatuuri reguleerimine käib otse põrandaküttekolektorist.

Algse tunduvalt väiksema investeeringuda el. küte hakkab meid aga kummitama kogu aeg oma kõige kallima energiaühiku maksumusega. Siin tuleb aga endale selgeks teha, kui palju meie maja enedgiat vajab. Kui maja on väga väikese energiavajadusega, ehk ta pole väga suur ning on hästi soojustatud, võib osutuda et see kallis energiaühik meie rahakotile palju liiga ei teegi.

Näitena võime võrrelda 150 m2 A+ energiaklassi maja, kui me kütame seda Maasoojusega ja elektriga.
Sellise maja energiavajadus on 6750 kWh/m2a ja küttekulu vastavalt:
Maaküte 186 eur/a
Elekter 613 eur/a
VAHE: 412 eur aastas.


Teema Elektriküte on pärit Koduinfo blogist

Service
Staff
 
Postitusi: 4
Liitunud: 25 Juul 2008 23:40
Asukoht: Ropkamõisa 10, Tartu

Mine Koduinfo blogi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron