Durisol ehitusplokk -VS- teised ehitusplokid.

Liidame kokku kõik majaehituse etapid erinevatest materjalidest. Durisol, Aeroc, Fibo ...

Durisol ehitusplokk -VS- teised ehitusplokid.

PostitusPostitas admin » 31 Aug 2008 01:53

Paljud on juba lugenud Durisol plokkide heade omaduste kohta, kuid tagasiside klientidelt näitab, et vaadates hindu, hakkavad mõned inimesed kahtlema selles tootes. Toode tundub mitmekordselt kallim kui teine ehituskivi.
Põhitutvistust vaata siit...

Üritasime siin mitemte postituste kaudu selgusele jõuda kas see ikka on nii.
Enne edasi lugemist võiksite tutvuda meie postitustega, kus võrdleme ehitusmaksumust Maja Hibiskustes põhjal. (vt. VUNDAMENT, SEINAD)

Maja ehitus ei käi ainult tavaplokkidest, seetõttu on igal tootel omad eripärad. Mõnda toodet pole vaja soojustada teine aga vajab lisaks mördile ka betooni. Erinevusi on väga palju, kuid lõpuks vajab klient ikkagi endale tervet maja ja seetõttu üritasime nendes postitustest arvestata välja kõik ehitusega kaasnevad etapid.

Põhilise tähelepanu pöörasime seinte püstitamisele(vundamendi sise- ja välisseinad ning maja sise- ja välisseinad), kuna taldmiku ehitus, killustiku ja liiva vedamine ning karbi liivaga täitmine ja hüdroisolatsiooni paigaldus on nende plokkide puhul kõik samad. Ja mingit hinnavahet siit ei tule.

Sellised lisakulutused liidame kokku päris viimases postituses, kus vaatame üld majamaksumust.

Nüüd aga tagasi seinte juurde:
Kui vaadata maja kokkuvõtet, siis terve maja maksumuse pealt ei tule eriti suurt vahet mis tahet toodete puhul. FIBO-THERM ainult asub võidukalt eespool oma kallima hinnaga.

Alguses arvatud mitmekordne hinnavahe Durisol plokil kadus meil täitsa ära ja ta tuli isegi meie hinnarallis teisele kohale.
Durisol-375 aga on kokkuvõttes umbes 40 000 kr kallim.
Tuleb aga silmas pidada seda, et see toode on umbes 1.5 korda soojem kui nt. Durisol-300.

Selge see, et on võimalik osta mainitud plokke hoopis teiste hindadega ja kasutada odavamat tööjõudu, kuid arvata on, et kõike korraga odavamalt ei saa. Majaehituse puhul tuleb arvesse võtta kõike - materjalide hinnad, transport, ehituse aeg, soojapidavus ja tuleviku küttekulud, maja tugevus, külmasillad (või nende puudumine) ning tervislikkus.

Võttes kokku kõik need omadused pole Durisoli plokkil väärilist vastast.
Looduslik toode - 90% puitu + 8% savi ja vaik + 2% tsementi
Tervislik mikrokliima - puit annab majal hingata
Tugevam maja - Durisol võrdub monoliitse raudbetoonseinaga
Külmasildadeta maja - akna ja ukse põsed on meil soojad
Vaikne keskkond - väga mürakindel materjal
Madalamad küttekulud - külmasildade puudumine hoiab kulud kokku

Kuna Durisol-375 plokk 1,5 korda soojem kui nt Durisol-300 pole ca 40 000 kr hinnavahe vast eriti suur ning meie pidevalt kasvavaid energiahindu vaadates on see kasulik investeering. Selle ploki seinad hoiavad teie maja suvel jahedana ja talvel soojana.

Ehitades aga endale kodu, kus me veedame suurema osa oma elust, võib ju ka endale lubada eelnevaid lisakulusid oma tervisele, rahule ja ka energiasäästule. Ja küsimus on, kas neid lisakulusid ikka tuleb, kui teisiti arvestada.
admin
Site Admin
 
Postitusi: 145
Liitunud: 25 Juul 2008 21:38
Asukoht: Ropkamõisa 10, Tartu

Mine Millest koosneb maja maksumus?

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php