Puidulaastudest ehitusplokk- ökoloogiline ehitus

Ratsionaalne ehitustehnoloogia.

Puidulaastudest ehitusplokk- ökoloogiline ehitus

PostitusPostitas admin » 10 Aug 2009 20:52

Isiklik eluase on saanud eestlastele prioriteediks. Kuid millist maja tuleks osta või ehitada? Tähtis on pöörata tähelepanu sellele, kuidas on maja seinad müüritud ja mis materjalidest need on valmistatud. Maja müürid peavad olema tugevad ja ühtlased, sest siis ei teki, “külmasildu” ning on tagatud soojus- ja heliisolatsiooni head omadused. Keegi ei soovi kõrgeid talviseid küttearveid või pidevalt kuulata oma kodus maanteemüra.

Eluaset soetades on tähtsad neli asja: ökonoomsus, heliisolatsioon, tervisele ja enesetundele soodne keskkond ning eluaseme pikaealisus. Nendele asjadele peaksid tähelepanu pöörama ka maju ehitavad firmad. Üheks alternatiiviks on kasutada majade ehitamisel ökoloogilisi heade soojus- ja heliisolatsiooni omadustega Durisol-plokke.

Mis on Durisol?

Durisol on looduslik ehitusmaterjal, mille põhikomponendiks on puit: kuuselaastud (98%), segatakse mineraalidega (8%) ja portlandtsemendiga (2%). Üle 60 aasta tagasi toodeti ja patendeeriti see looduslik materjal ära Hollandis. Durisol International Corporation, eesotsas Põhja- Ameerikaga, tegutseb üle 50 aasta. 8 aastat tagasi jõudis Durisol Leetu ja 4 aastat tagasi Lätti ning nüüd Eestisse.

Miks kasutada Durisol'i?

Nagu eelpool mainitud, on Durisol heade soojus- ja heliisolatsiooni omadustega. Uurimisandmete järgi võib näiteks Durisol-laastuplokke kasutades vähendada väljaminekuid soojusele kuni 25 protsenti.

Ta on looduslik, mitte-toksiline materjal. Terves Euroopas pöörduvad inimesed tagasi tervislike ja ökoloogiliste majade juurde. Tervis ja rahu assotsieeruvad puuga. Kahtlemata on looduslikest materjalidest ehitatud majad kõige tervislikumad, sest puit võimaldab ruumides säilitada tervisele soodsaima õhuniiskuse. Sellised majad soojenevad erinevalt kivimajadest kiiresti ja jahtuvad aeglaselt. Nendes majades pole vaja õhku konditsioneerida, sest maja seinad „hingavad" loomulikult. Imades ja eritades niiskust, reguleerib puit õhuniiskust ja loob inimesele sobivad tingimused.

Temast on kerge ja kiire ehitada: plokid laotakse segu kasutamata üksteise peale kogu maja perimeetri ulatuses (nii sise- kui välisseinad) ühe meetri kõrguseni (neli rida) ja seejärel valatakse ploki avadesse betooni ja igasse neljandasse ritta pannakse horisontaalarmatuur (2 x 10 AIII). Betoneerimiseks kasutatakse kõrgeima klassi betooni (B20 ja kõrgem), olenevalt hoone kõrgusest. Soovitatav on kasutada betooni fraktsiooni kuni 16 mm.
Seega ehitus on väga kiire (maja seinad kerkivad keskmiselt 1 meeter päevas).

Antud tehnoloogia ei vaja silluse paigaldamist avade kohtadele. Sillused valmistatakse samades plokkidest ehituse käigus. Välisseinaplokid on koos soojustusega ja peale nende paigaldust jääb soojustuse töö ära. Pärast paigaldust saab valmis soojustatud monoliitne majakarp.

Välisseinad vajavad vaid (kasutatakse tavakrohvi), siseseinad pahteldatakse ja tehakse lõppviimistlus.

Durisol’ist ehitatud maja on tugev, soe ja tervislik.

Allikas www.inkodu.ee
admin
Site Admin
 
Postitusi: 145
Liitunud: 25 Juul 2008 21:38
Asukoht: Ropkamõisa 10, Tartu

Mine Durisol

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron