LOODUSLIK EHITUS
Kasutaja menüü

Registreeru

Unustasin parooli.

Kasutajaid kokku: 6296

Durisoli plokid
Kaup:
© 2005-2024 a. Koduinfo OÜKontaktKoostööpakkumisedSisukordKasutusjuhendRSS feed
Durisol

Durisoli müratõkkeseinad

MIS ON DURISOL DURISOLI OMADUSED VAIKUSE KÕLA MÜRAPLOKID

Mis on Durisoli müratõkkeplokk?

Üle 60 aasta tagasi loodi ja patenteeriti see unikaalne toode ära Hollandis. Durisoli müratakistusseinu on ehitatud Põhja-Ameerikas, Aasias, Euroopas ning Lähis-Idas. 2005. aasta alguses paigaldati esimene Durisoli barjäär Leedus Vilniuse ja Kaunase vahelisele kiirteele Vevisi lähistel. Eesti ehitusturule jõudis see toode 2007. aasta augustis.

Ploki põhikomponendiks on puit: kuuselaastud (90%) segatakse mineraalidega (8%) ja portlandtsemendiga (2%). Durisoli plokk on kerge, poorne ja väga vastupidav. Materjalil on suurepärased heliisolatsiooniomadused ning tulelevimiskoefitsient on null; materjal ei mädane, on seene-, hallitus- ja külmakindel. Kuna materjal on saadud ringleva tootmisprotsessi teel, on ta keskkonnasõbralik ning ei erita toksilisi aineid.

Kuna plokid on väga kerged (10-15 kg), on nendest ka kerge ehitada. Sobiva mõõdu saab lõigata tavalise käsisaega. Ehituse käigus laotakse plokid segu kasutamata üksteise peale. Ühe ruutmeetri seina ladumiseks on vaja ainult kaheksat plokki. Kui seinte kõrguseks on saavutatud üks meeter, valatakse ploki avadesse betoon (kergem teha betoonpumba abil) ning lisatakse armatuur.

Kõiki Durisoli plokkidest ehitatud müratakistusseina seob betoon, mis jääb seina sellele küljele, mis asub müraallikast eemal. Plokkide kõrgus ja paksus sõltub nende mõõtmetest ja omadustest - kas nad neelavad või isoleerivad müra

Durisolist ehitatud sein on tugev, ilmastikukindel ja valmib kiiresti.


<<Tagasi Edasi >>