PAKKUMISED ARENDAJALE
Kasutaja menüü

Registreeru

Unustasin parooli.

Kasutajaid kokku: 6292

Kaupade kiirotsing
© 2005-2024 a. Koduinfo OÜKontaktKoostööpakkumisedSisukordKasutusjuhendRSS feed
Durisol

Durisol müratõkkeseinad

MIS ON DURISOL DURISOLI OMADUSED VAIKUSE KÕLA MÜRAPLOKID

Vaikuse kõla

Keskkond, mis meid ümbritseb on täis erinevaid mittesoovitud helisid ehk müra. Meie elu kvaliteet, nii kodus kui ka tööl, on mõjutatud mürast ning seda loetakse stressisümptomite, kõrge vererõhu, südame- ja veresoonkonna haiguste, mitmesuguste kutsehaiguste üheks põhjustajaks.

Liiklusõnnetuse üheks põhjuseks võib-olla reaktsioonikiiruse langus, mis on tingitud mürast. Transpordiga seoses hakatakse mürast rääkima alates 55 dB suurusest tasemest. Transport ongi tänapäeval peamine müraallikas ja 20% eurooplastest elavad üle 65 dB suuruse müraga piirkondades.*

*Keskkonnajuht 1/97

Üheks võimaluseks vähendamaks mürasaastet on ehitada müratakistussein Durisoli plokkidest.

Esimene Durisoli müratakistussein püstitati Torontosse Kanadas 1977. aastal ning on siiani rakenduses. Durisoli müratakistusseinu on ehitatud Põhja-Ameerikas, Aasias, Euroopas ning Lähis-Idas.

Täna on Durisolist ehitatud müratakistusseinad laialt kasutuses nii avalikus kui ka eraruumis, nt raudteede, kiir- ja maanteede ääres, mida läbivad suured transiitveosed; tööstuskompleksides, tunnelite sisse- ja väljasõitude juures, elektrijaamades trafode piirdemüürina ning piirdeaedadena.

Müra kohta saab lugeda Keskkonnaministeeriumi koduleheküljelt: Keskkonnaministeerium<<Tagasi Edasi >>